Yanak Dolgusu 

Yanak Dolgusu Ankara

Ankara yanak dolgusu, daha genç ve daha dolgun yanaklara sahip olmak isteyen herkes için uygulanabilmektedir. Yüzünüzde canlı ve dolgun görünüm arayışı büyük ölçüde yanak ve elmacık kemiklerinin görünümüyle sağlanmaktadır. Yanak dolgusu olarak adlandırılan işlem, yanak ve elmacık kemiklerinin ön ve orta kısımlarının daha belirgin bir hale getirilmesidir.

Elmacık Kemiği ve Yanaklara Dolgu Uygulaması

Yanak dolgusu Ankara uygulaması ile daha genç bir görünüm isteyen kişiler yüzlerindeki yorgun ifadeden daha gergin bir cilde sahip olarak kurtulabilirler. Kişinin yaşı ilerledikçe, ciltte bulunan elastik, kollajen lif ve yağ tabakasında azalma meydana gelir. Bu durum da yanakların sarkması ve yüzün canlılığını yitirmesiyle sonuçlanır. Daha genç ve sağlıklı bir görünüş arayışında olan kişiler yanak dolgusu uygulamasıyla bu görünüme kavuşabilirler.

Kişinin ifadesini belirleyen en önemli faktörler yanaklar ve elmacık kemiklerinin görünüşüdür. Bu nedenle ifadeye etkisi büyük olan elmacık kemiklerine dolgu işlemi yapılırken, yüz şekli iyi belirlenmeli ve doğallığının bozulmamasına dikkat edilmelidir.

Yanak dolgusu uygulamaları mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından tamamen teçhizatlı klinik şartlarında yapılmalıdır.

Yağ enjeksiyonu Yöntemi ile Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusunda başarıya ulaşmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Cerrahi bir seçenek olan yağ dokusu transferi ile yanak dolgunlaştırılır. Bu işlemde istenilen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak genç bir görünüm elde edilir. Vücudun yağlanma olan herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra yüz için uygun hale gelir ve deforme olmuş yanak bölgesine transfer edilir. Bu yöntem, hastalar için uzun ömürlü bir canlılık vaat eder.

Kalıcı Yanak Dolgunlaştırma Ankara

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile gerçekleştirilen operasyon gerekli görülen nadir vakalar dışında genellikle lokal anestezi altında yapılır. Vücudun yağlanma olan herhangi bir bölgesinden alınan yağ enjekte edilmeden önce belli aşamalarla işlenir. Sonra yağa yıkama ve santrifüj işlemleri uygulanır. İşlem için hazırlanan bu yağ enjekte edileceği bölgeye göre değişiklik gösteren özel bir enjektöre transfer edilerek işleme başlanır. Operasyon tamamen enjeksiyon yapıldığı ve hiçbir şekilde kesi atılmadığı için yara izi kalmaz. Yapılan işlemin kalıcılığı vücuttan alınan yağ dokusunun durumuna bağlıdır; ne kadar sağlıklıysa işlemin ömrü de o kadar uzar. Özel cihazlar yardımıyla vücuttan alınan yağın ilgili kısma transferi sırasında hava ile teması tamamen kesilerek doku kaybını en aza indirmek amaçlanır. Bunun da işlemin kalıcılığı üzerinde önemli ölçüde etkisi vardır.

Yağ Enjeksiyonu Yanak Dolgu İşlem Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyon işlemi ortalama 30-60 dakika sürmektedir. Operasyon bitiminde oluşan şişliğin azaltılması için jeller ya da içi buz dolu torbalar ile soğuk kompres uygulanır. Soğuk kompres işlemi 15 dakikada bir jellerin ya da buz dolu torbaların istenilen bölgede dolaştırılması ile uygulanmaktadır. Ameliyattan sonraki bir iki gün için de hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir. Ankara’da yanak dolgusu fiyatları hastanın yöntem tercihine (yağ enjeksiyonu ya da hazır dolgu maddeleri enjeksiyonu yöntemi) ve kullanılması gereken madde miktarına göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden en sağlıklı bilgi alanında uzman bir hekimden tarafından sağlanabilir.

WhatsApp chat