Kaş Arası Botoksu

Kaş Arası Botoksu

Kaş arasındaki kırışıklıkların belirginleşmesi durumu kaş arasında oluşan kırışıklık ya da çizgilenme sorunlarının giderilmesi için uygulanan kaş arası botoksu işlemini gerektiren durumların başında gelmektedir. Kaş arasındaki kasların eski gücünü kaybetmesiyle, kasların kasıldıktan sonra eskisi gibi gevşeyememesi sebebiyle, kaslar eski haline geri dönememektedir, bu sebeple çizgi ve kırışıklıkların en erken gözlemlendiği yerlerden birisi kaş arasıdır. Kaş çatma mimikleriyle beraber oluşan kırışıklıklar yüzün daha yaşlı görünmesine ve yüz ifadesinin daha agresif durmasına sebep olmaktadır. Kaş arasına yapılan bu tür uygulamalarla ise kırışıklıkların görünümün azaltılması, istenmeyen yüz ifadesinin giderilmesi, yüzde daha genç bir görünüm mümkün olmaktadır.

Kaş Arası Botoks Uygulaması Ankara

Kaş arası botoksu uygulaması kaş arasındaki sorunlu bölgelere enjekte edilerek, burada bulunan kaslara nüfuz ederek kasılmaları engeller ve serbest bir duruş sağlar, böylelikle kırışıklık görünümünü azaltır.

Kaş arası botoks uygulaması, kırışıklık görünümünü azaltmaya ek olarak, var olan kırışıklık ve çizgilerin derinleşmesini de önler. Botoks düzenli uygulanırsa kaş arasındaki çizgileri etkisi geçtikten sonra bile azalttığı kanıtlanmıştır. Bu tedavin sayesinde  kaşların arasındaki kırışıklık sorunu  ile etkili bir şekilde çözülebilmektedir.

Bu uygulama ameliyatsız , gücünü kaybederek artık tam anlamıyla gevşeyemeyen kasların gevşemesini sağlayan bir estetik uygulamadır. Uygulama sırasında yalnızca özel estetik iğneleri ile gerekli noktalara gerekli miktarda botoksu kolayca enjekte edilir ve ortalama 5-10 dakika sürer ancak bu süre kişinin sahip olduğu kaş arasındaki kırışıklık ve çizgilerin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama öncesinde bölgeye uyuşturucu etkili anestetik krem sürülür bu işlemle birlikte kişilerin herhangi bir acı hissetmemesi amaçlanır.

Uygulama sonrasında  kişinin  günlük hayatını etkileyecek durumlar söz konusu olmaz ve ağrı hissedilmez. Enjeksiyon noktalarında meydana gelebilecek küçük kızarıklıklar için  soğuk kompres uygulanması önerilebilir ancak bu kızarıklar da uygulama sonrasında hızlıca yok olur. Kaş arasında çukurlukların olması durumunda ve kırışıklıkların seviyesinin fazla olması halinde kaş arası dolgu uygulaması önerilebilir. Uzman doktorunuz muayene sonrasında size en uygun tedaviyi belirleyecektir.

Kaş Arası Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu uygulamanın etkisi uygulamadan birkaç gün sonra görülmeye başlanır ve tam etki ikinci haftanın sonunda gözlemlenebilir. 3-4 ay sonra işlemin etkisi azalmaya başlar ve 6. ayın sonunda etkisi tamamen kaybolur. Daha sürekli ve kalıcı sonuç alınabilmesi için işlem tekrarı etkisi geçtikten sonra önerilmektedir.

Kimlere Kaş Arası Botoks Uygulanabilir?

Kaş arası botoksu uygulamasında herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte  18 yaşından büyük herkese bu uygulama yapılabilmektedir ve uygulamanın  yan etkisi bulunmamaktadır. Bu uygulama sayesinde birçok kaş arası kırışıklığının görünümü azaltılmaktadır fakat çok derin çizgi ve kırışıklıklar karşısında yetersiz kalabilmektedir. Doktor muayenesiyle birlikte  uygulamanın sizin kaş arası kırışıklık ve çizgilerinizde etkili olup olmayacağını, uygulamanın fiyatlarını, uygulanacak miktarı ve yerleri öğrenebilirsiniz.

WhatsApp chat