Vajinoplasti

Vajinoplasti Ankara

Genç ve güzel kalma isteği tarihin başlangıcından kadınları peşinden sürüklemektedir. Bu amaç uğruna her yolu deneyen kadınların güzellik algısı ise her dönemde farklılık göstermektedir. Kişinin karakterinden tutun da kültürel yapısına göre değişebilen güzellik algısı vücudun farklı bölgeleri için aynı değildir. Genital bölge alanlardaki gibi sorunlara çözüm aramak toplumsal normlara bağlı olarak günah olarak algılanabilmekteydi. Bu nedenle vajina sarkıklığı, kızlık zarı dikimi ya da iç dudakların büyük olması gibi problemlere geçmişte çözüm aranmamış ve kadınlar bu sorunlarla baş başa bırakılmışlardır. Ancak tabuların yıkılmasıyla birlikte, günümüzde kadınlar artık güzelliği bir bütün olarak değerlendirip vücutlarının bütünüyle güzel olmasını istemektedirler. Estetik operasyonlara ihtiyaç duyulmasıyla birlikte yeni uygulamalar yapılmaya başlanmış ve tıbbi alanda pek çok gelişme yaşanmaktadır. Kadınlara yepyeni bir yaşamın kapılarını aralayan genital bölge estetiği de tıptaki gelişmelerin bir ürünüdür. Ankara vajinoplasti veya Ankara vajina estetiği uygulamaları da genital bölgesinden memnun olmayan ve buna bağlı olarak cinsel hayatı olumsuz etkilenen tüm kadınlara yapılabilmektedir.

Vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) doğum veya hormonal bozukluklara bağlı olarak meydana gelen vajina sarkması, bollaşması ve genişlemesi gibi sıkıntıların tedavisinde uygulanabilmektedir. Bu yazıda genital estetik uygulaması olan vajinoplasti konusunu ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Ankara vajinoplasti öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler, “vajinoplasti (vajina daraltma estetiği) nasıl yapılır?”, “vajinoplasti fiyatları nedir?” gibi vajina estetiği ile ilgili merak edilen her şeye cevap bulabilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti vajina daraltma ameliyatı olarak da adlandırılan genital bölge estetik uygulamalarından biridir. Vajinoplasti ameliyatında amaç vajinanın ilk haline döndürülmesidir ve %100 başarılı bir operasyondur. Geçirilen doğum sayısı ya da diğer durumların öneminin olmadığı vajinoplasti operasyonunda genişleyen vajina toparlanıp daraltılır. Cinsel yaşam kalitesinin artırılması için vajinoplasti çok büyük önem taşır çünkü bu uygulama doğum yapmış kadınlar tarafından hissizlik ve zevk alamama gibi sıkıntılarla sık sık tercih edilir. Erkek ve kadın içinde zor durumlara sebep olan vajina bolluğu vajinoplasti ameliyatı ile kolayca çözümlenebilmektedir.

Vajinoplasti operasyonunda öncelikle genişleyen vajinal doku alınır. Vajina çevresinde bulunan yumuşak doku ve kasların sıkılaştırılmasıyla vajina daraltma operasyonunun temel amacı sağlanmış olur. İç dudakları büyük veya sarkmış olan hastalarda vajinoplasti ile beraber labioplasti ameliyatı da uygulanabilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer ve Nasıl Yapılır?

Vajina bölgesinden yapılan ve ortalama 30-40 dakika süren vajinoplasti (vajina estetiği) ameliyatı karından hiçbir kesi gerektirmez. Kombin operasyonlar da dahil olursa işlem süresinde uzama meydana gelebilmektedir.

Vajinoplasti’de vajinanın girişi ve 3-4 cm iç alan daraltılır. Vajinadaki bolluk derecesine göre fazla olan vajina dokusu çıkarılır ve kalan doku kendiliğinden eriyen dikişler ile dikilir. Dikişler kendi kendine eriyeceği için sonrasında dikiş alınması gerekmeyecektir. Vajina daraltma operasyonu riskli bir işlem değildir ve genel anestezi altında yapılır. Bu işlemin en önemli riski enfeksiyondur ve hekim tarafından gerekli önlemler alınacaktır. Ameliyatı takip eden 2 haftalık süreçte vajinal akıntı ve hafif kanama görülmesi normaldir. Ancak kötü kokulu akıntı ve aşırı ağrılı kanama olması durumunda hemen hekiminize danışmanız gerekmektedir. Operasyondan 6 ay sonra doctor kontrolü yapılacaktır ve bu kontrole kadar kesinlikle cinsel ilişki yaşanmamalıdır.

Vajina daraltma operasyonundan sonra tekrar hamile kalınması durumunda doğumun sezaryen ile gerçekleştirilmesinde fayda vardır. Çünkü vajinal doğum olduğunda vajinadaki darlık ve sıkılık kaybolabilir. Bu bilgiler ışığında vajinoplasti sonrası doğum yöntemi kararını hastaya bırakmak en doğrusudur.

Vajina Daraltma Operasyonu Neden Yapılır?

Vajinoplasti operasyonunun pek çok sebebi osla da en önemli sebep cinsel yaşamdaki tatminsizliktir. Başvuran hastaların %90’ı cinsel yaşantılarındaki zevksizlikten şikayetçidirler. Cinsel ilişki sırasında zevki artıran vajinal darlık hem erkek hem de kadınlar için büyük önem taşır. Vajinanın daraltılması gevşeyen ve sarkan vajinanın sıkılaştırılmasıyla sağlanır.

Ankara vajina estetiğinin bir diğer sebebi ise cinsel ilişki sırasında çıkan seslerdir. Bazı kişileri çok rahatsız edebilen bu sesler bazı hastalarda ise herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermez. Takıntı haline gelebilen ve konsantrasyon bozabilen bu sesler vajina gevşekliği ve esneklik kaybından kaynaklanırlar ve vajina daraltma operasyonu sayesinde önlenebilirler.

Her ne kadar Ankara vajinoplasti operasyonu cinsel zevki artırmak için yapılan estetik bir işlem olsa da bazı durumlarda sağlığı tehdit eden problemlerin tedavisi için uygulanabilir. İdrar torbası ve bağırsakların sarkmasının düzeltilmesi konusunda oldukça başarı sağlayan vajina daraltma ameliyatı hem cinsel yaşantıyı hem de fizyolojik olarak organların çalışmasını düzenleyecektir.

Vajinoplasti operasyonu ağrılı cinsel ilişkilerin tedavisinde ve doğum izlerinin onarılmasında da başvurulan bir yöntemdir. Tam anlamıyla iyileşemeyen doğum izlerini vajinoplasti ile yok etmek mümkündür.

Doğum Yapmış Kişiler Vajina Estetiği Yaptırabilir mi?

Doğum yapmış olsun olmasın bütün kadınlar vajinoplasti estetiği yaptırabilirler. Cinsel ilişkiden kaynaklanan vajinal genişleme problemleri de bu yöntem ile çözülebilmektedir.

Vajina Daraltma Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Genital bölge tehlikelere açık bir alan olduğu için operasyon sonrasında da dikkat edilmesi gereken en önemli unsur bu bölgenin hijyeninin sağlanmasıdır. Vajina estetiği sonrasında pansumanlar düzenli yapılmalı ve doktorun verdiği bütün ilaçlar zamanında ve dozajında alınmalıdır.

Vajina Estetiği Sonrasında Ne Zaman Banyo Yapılabilir?

Hastalar tarafından en çok merak edilen konulardan biri operasyon sonrası ne zaman duş alınabileceğidir. Vajinoplasti işleminden 1 gün sonra duş alabilmek mümkündür. Ancak duş için belli kurallar vardır. Bu kurallar şöyle sıralanabilir: vajinal duş yapmamak, küvete oturmamak veya yatmamak. Duşun ayakta alınması tavsiye edilmektedir. Doktor onayından sonra jakuzi veya küvet kullanımı mümkündür.

Vajinoplasti Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Mümkündür?

Vajinadaki genişleme ve diğer problemleri gidermek amacıyla yapılan vajinoplasti operasyonundan sonra bir süre cinsel ilişkiye girmemek gerekmektedir. Ameliyat etkisinin ortaya çıkması ve vajinanın yenilenmesi 1-1,5 ay sürebilmektedir. Yine de ne zaman cinsel ilişkiye girilebileceğiyle ilgili en doğru bilgi doktordan alınmalıdır.

Vajinoplasti ve Vajina Estetiği Fiyatları

Vajina estetiği fiyatları için araştırma yaptığınızda çok çeşitli fiyatlar olduğunu görmüşsünüzdür. Ankara vajinoplasti ücretleri hekime, merkeze hatta kombin operasyonlara göre farklılık gösterebilmektedir. Vajinoplasti Ankara merkezimizin telefon numaralarından veya mail sistemimizden randevu alabilir ve doktorumuzla birebir görüşebilir ve vajinoplasti fiyat bilgisini alabilirsiniz. SGK kurumunun estetik ameliyat olması gerekçesiyle karşılamadığı Ankara vajinoplasti ücretleri ya da Ankara vajina estetiği fiyatları özel sigortalar tarafından da karşılanmamaktadır. Bu nedenle özel ameliyat olarak değerlendirilen ve buna göre ücretlendirilen vajinoplasti operasyonunun ücretleri doktorlar ve merkezler tarafından belirlenmektedir.

WhatsApp chat