Kaz Ayakları Botoksu

Kaz Ayakları Botoksu

Dolgu ve botoks kaz ayağı kırışıklıklarının tedavisi için sıkça tercih edilen tedavi yöntemleridir. Avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Kaz Ayağı Botoksu Uygulaması

Bazı mimiklerin sık kullanılması ile oluşan göz çevresinde odaklanan çizgiler kaz ayakları olarak bilinir ve botoks tedavi yöntemi kapsamında bu kas grubuna enjeksiyon yapılır. Enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen tedavi, ameliyat gerektirmediği için cerrahi müdahalenin oluşturabileceği risklerden uzaktır ve hasta işlemin hemen ardından günlük yaşamına dönebilir. Uygulamanın hangi dozda yapılacağı kaz ayaklarının ne kadar bir bölgeye yayıldığına bakılarak uzman doktor tarafından belirlenir. Botoks kırışıklıklara paralel olarak, eğer geniş bir bölgede ise 3 noktadan uygulanır.

Enjekte edilen madde bir çeşit protein olup Botulinum toksini olarak bilinir. İşlem sonrasında göz çevrenizdeki kasların gevşemesini sağlar. 4-6 aylık sıklıkla işlemin tekrarlanması ile kaz ayaklarındaki kırışıklıklarınız giderilebilir.

Avantajları

Oldukça kısa bir sürede (2-7 gün) etkisini gösterir ve bunun için en çok tercih edilen yöntemdir. Uygulamanın başka bir avantajı ise uygulanan her seanstan sonra etki süresinin daha da uzamasıdır. Aynı zamanda çok kısa bir sürede uygulanır; kişiye hemen günlük rutinine devam edebilme şansını tanır ve acısızdır.

Dezavantajları

Hamile veya emzirme dönemindeki kadınlarda uygulanmaz.

Kaz Ayağı Kırışıklıklarına Dolgu ve Fokus Ultrason ile Tedavisi

Dolgu yöntemi ile ciltte oluşan çökmelerin yükseltilmesi; ciltte kırışık alanların düzleştirilmesidir. Yalnızca göz çevresinde değil aynı çökme probleminin olduğu başka bölgelerde de rahatlıkla uygulanabilir. Ancak kaz ayakları bölgesinde çukurluk gözlemlenmiyorsa kaz ayağı botoksu uygulanır. Alternatif bir tedavi yöntemi ise Fokus ultrason yöntemidir. Seanslar şeklinde uygulanan yöntemde her seans yaklaşık 20 dakika sürmekte ve bu sayede bölgedeki kasların gerilmesi amaçlanmaktadır.

Kaz Ayağı Çizgilerinin Oluşmasının Nedenleri

  • Cildin Kuru Olması. Eğer kuru bir cilde sahipseniz göz çevrenizde kaz ayağı çizgileri oluşma ihtimali daha yüksektir.
  • Sıkça Yaptığınız Mimikler. Özellikle çok gülen, yüz mimiklerini çok kullanan biriyseniz cilt kırışıklıklarınız zamanla daha belirgin bir hale gelebilir.
  • Gereğinden fazla güneşe maruz kalan cilt bundan olumsuz etkilenebilmektedir. Bu olumsuz etkiler özellikle yüzümüzde belirgin izler bırakabilmektedir; çünkü güneş ışınlarına karşı en savunmasız bölge yüzümüzdür. Bu yüzden de güneş ışınlarına çok fazla maruz kalan kişilerde bu tip kırışıklıklar görülebilir.
  • Çok fazla kafein tüketen ve/veya bozuk uyku düzeni olan kişilerde kaz ayağı çizgileri daha sık gözlemlenir.
  • Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklar cildinizin tazeliğini kaybetmesine neden olmaktadır.

Menopozun Neden Olduğu Hormonal Değişiklikler

Kaz Ayağı Çizgilerinin Oluşmasını Önleyici Yöntemler Nelerdir?

Belli noktalara dikkat ederek ve bu konularda önem alarak göz çevrenizdeki kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz:

  • Bol bol su için ve böylece cildinizi nemli tutmaya özen gösterin çünkü kuru kalan ciltler kaz ayağı kırışıklıkları oluşumunun önemli sebeplerinden biridir.
  • Çizgilerin oluşumunu engelleyen krem veya maskeler kullanın.
  • Düzenli egzersiz yapın. Spor beden sağlığınızı koruduğu gibi aynı zamanda cildinizin de genç kalmasını sağlar.
  • Sağlıksız yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Sebze ve meyvelere beslenme düzeninizde öncelik verin çünkü sağlıksız beslenme cildin yaşlanmasında büyük etkiye sahiptir.
  • Uyku düzeninize özen gösterin.

Ankara Kaz ayağı botoksu fiyatları hakkında bilgi edinebilmeniz için öncelikle doktor muayenesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak için sorularınızı bize iletebilirsiniz.

WhatsApp chat