Liposuction

Liposuction Ankara

Günümüzde “kilolu olmak” başlı başına bir sorun ve erkekten kadına çocuktan bebeğe kadar tüm yaş gruplarında “aşırı kilolu “olma haline rastlayabiliyoruz. Spor ve diyetle verilebilen kilo, eğer ki bölgesel olarak bir yerde birikiyor ve bir türlü eritilemiyor ise büyük bir estetik görünüm bozukluğuna sebep olabiliyor. Vücut estetiği operasyonları arasında sıklıkla tercih edilen liposuction, işte bu “belirli bölgelerdeki yağlanma” sorununa da çözüm sağlıyor. Kilo verme yöntemi olarak görülmemesi gereken liposuction işlemleri, bölgesel yağlanmadan mustarip olanlar için ideal bir yöntemdir.

Liposuction Nedir?

Diyet yâda spor ile eritilmesi olan zor olan “bölgesel yağlanmalar” hem erkekleri hem de kadınları oldukça rahatsız eden bir görüntüdür. Basen, karın, bel ve kalçada sıklıkla oluşan bölgesel yağlanmalar genelde spor ve diyet ile verilemez ve sabit bir şekilde seneler boyunca kalınabilir. İdeal kiloda olan bir kişide de kilolu olan bir kişi de de “bölgesel yağlanma” görülebilir. Bu nedenle, liposuction; bir kilo verme yöntemi olarak değil “inatçı yağlanmalardan” kurtulmak için ideal bir yöntem olarak kabul görmelidir.

Vücuttaki yağları değişik tekniklerle parçalayan liposuction, vücudu şekillendirmede en etkili yöntemdir. Zira, vücudun her yerine kolayca uygulanabilen liposuction, minik izler bıraktığı için de hastada “estetik kaygıya” sebep olmamaktadır. Mikro kanüller ile cilde girilen liposuction işleminde dolayısı ile hızlı bir iyileşme sürecinden de bahsetmek mümkün olacaktır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Göğüslere
 • Yanaklara
 • Boyna
 • Çeneye
 • Karına
 • Bele
 • Kalçaya
 • Uyluklara
 • Baldıra
 • Bileklere
 • Kollara kolaylıkla uygulanabilen liposuction işlemi, vücut şekillendirme ameliyatlarında da sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Liposuction Kimlere Uygun Değildir?

Bölgedeki fazlalıkların alınması ve yeniden bölgenin şekillendirilmesi esasına dayanan liposuction işlemi, zayıflama operasyonu değildir. Deri elastikiyetinde deformasyonu oldukça yoğun olan kişilere uygulanabilen liposuction, kilo verdiren bir uygulama değildir. Genelde, kilo verim sonrasında rastlanılan “inatçı yağlanmalar” için tercih edilen bir uygulamadır. Bu nedenle, liposuction aşırı kilolu yani obez sınıfında değerlendirilen kişiler için uygun değildir.

Genel olarak;

 • 18 yaşını geçmiş olmak
 • Vücut kitle endeksi 32’den aşağı olmak
 • Kanser hastası olmamak yâda kanser tedavisi görmemek, liposuction ameliyatı için belirlenen kriterlerdir.

Liposuction Operasyonu Sonrası Süreçte Neler Oluyor?

Liposuction ameliyatını yapacak doktorunuz, ameliyat öncesinde mutlaka liposuction ameliyatı sonrasında yapmanız gerekenleri tek tek anlatacaktır. Örneğin, 15 gün boyunca mutlaka korse giymeniz, ilaçlarınızı düzgün kullanmanız ve spor faaliyetlerine bir süre ara vermeniz gibi bir takım kurallar, ameliyat öncesinde size aktarılır.

Liposuction sonrasında vücudun iyi şekillenmesi için kuşkusuz korse kullanımı çok önemlidir. 15 gün boyunca düzenli bir şekilde kullanılması gereken liposuction korsesi, vücudun sımsıkı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Korse kullanım süreci tamamlandıktan sonra yani 4 ila 6.haftalarda ise denize yâda havuza girebilir ve spor faaliyetlerinize rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Liposuction (Liposakşın) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Liposuction kelimesi, yağın emilmesi anlamına gelir ve kelime karşıtı olarak “yağ- emmek” olarak tıbbi literatürde kabul görür. Belirli alanlarda birikmiş yağları hedef alan liposuction, genel anestezi altında yapılabilen bir ameliyattır. Liposuction öncesinde hastanın hangi bölgesinden yağ alınacak ise o bölgeler işaretlenir ve planlamalar tamamlanır. Hastanın vücuduna minik kesilerin açılması ile liposuction cihazı deri altına iletilir ve yağlar parçalanmaya başlar ve ince bir boru ile vücuttan uzaklaştırılır.

Liposuction operasyonlarında genelde 3-4 kilo yağ alımı gerçekleşir. Bölgesel zayıflama olarak kabul edilmesi gereken liposuction işleminde bu rakamlar size az gelebilir ancak vücuttaki etkisi 10 kilo kadar olacaktır.

Liposuction Ücretleri Ne Kadar?

Liposuction fiyatları; doktora, işlemin tekrarlanıp tekrarlanmayacağına, hastane koşullarına ve yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Liposuction fiyatlarını öğrenmek ve kısa sürede liposuction yaptırmak için gerekli olan bilgileri edinmek için bizi hemen arayın!

WhatsApp chat