Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, çenedeki gerginliğin ya da çıkıklığın yüz estetiğini bozduğu durumlarda uygulanarak çeneye daha belirgin bir görünüm kazandıran bir tedavi yöntemidir. Uygulama esnasında hastanın yalnızca çene bölgesi uyuşturulur ve çeneye belirli bir hacimde dolgu enjekte edilir. Hiyaluronik asit ve türevleri genellikle golgu malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Çene Ucu Dolgu Uygulaması Ankara

Çene ucu dolgu uygulamasına öncelikle çene bölgesi uyuşturularak başlanır ve ardından enjektör veya kanül yardımıyla dolgu malzemesi çenenin belirli bölgelerine enjekte edilir. Bu işlem yüzün diğer kısımlarına uygulanan dolgu işlemleriyle benzerdir. Çene ucu dolgu uygulaması herhangi bir yan etki ya da risk teşkil etmemektedir. Bu nedenle acısız ve rahat bir şekilde estetik güzelliğe kavuşmak isteyen insanlar tarafından sık sık tercih sebebi olmaktadır. İşem sonrası hastanın dikkat etmesi gereken belli başlı konular olsa da hiçbiri hastanın günlük yaşantısını ya da yaşam kalitesini etkileyebilecek boyutta değildir.

Çene ucu dolgu uygulaması, yüzdeki tek hareketli bölge olan çenedeki estetik problemleri gidermek için uygulanan ameliyatsız bir yöntemdir. Bu nedenle estetik bir görünüme sahip olmak isteyen insanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.  Çene ucu dolgu işlemi, tüm problemler göz önünde bulundurularak gerekli olduğu durumlarda başka uygulamalar ile beraber yapılmalıdır.

Çene ucuna dolgu uygulaması, ağrısız ve acısız bir işlem olduğu için giderek daha fazla talep gören ameliyatsız estetik çene uygulamaları arasında yerini almaktadır. Bu uygulama, estetik açıdan çenesinde yapısal bozukluklar olan ve yüzün doğal simetrisinde dengesizliklere sebep olan vakalarda tercih edilmektedir. Hasta, çeneye yapılan küçük bir dolgu uygulaması sonrasında hayatına devam edebilmektedir. Ancak estetik açıdan çene bölgesindeki tek sorun kırışıklık ise çene botoksu uygulaması yalnız başına yeterli olacaktır.

Çene ucu dolgu uygulaması yüz estetiğine önem veren erkekşer tarafından da sık sık tercih edilmektedir.

Çene Dolgusu İşlem Süresi ve Kalıcılığı

Çeneye dolgu uygulaması bir diğer adıyla operasyonsuz çene estetiği çok kısa süren bir uygulamadır. İşlem sonrasında çene bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bu uygulamanın etkisi ortalama 3-4 gün içinde gözlemlenir ve yaklaşık 1 hafta sonra ilk control yapılır. İşlem sonrasında günlük hayatı etkileyecek hiçbir kısıtlama meydana gelmez.

Çene ucu dolgu fiyatları uygulanan dolgunun türü ve miktarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle Ankara’da çene ucu dolgu fiyatlarını öğrenmek için uzman bir doktordan bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp chat