Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Tamamen güvenilir bir uygulama olan ışık dolgusu, dolgu içeriğindeki doğal maddeler sayesinde uygulamanın göz altına zarar verilmeden tam bir sonuç alınmasını sağlar. Hiyaluronik asit olarak adlandırılan ve uygulamada kullanılan dolgu maddesi doğal ve vücut tarafından üretilen bir maddedir. Hücrelerin yenilenmesini ve uzun süre canlılığını korumasını sağlayan polivitamin ise uygulamada kullanılan diğer bir maddedir. Doğal bir görünüme sahip olmak ve etkisinden de uzun süre yararlanmak, uygulama sonrasında kişilerin elde edeceği sonuçlardır.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altı ışık dolgusu uygulaması  yüzde uygulanan diğer dolgu işlemleri arasından farklılık gösterir. Göz altı dolgu işleminde dolgu maddesinin kemik üzerine enjekte edilir çünkü zamanla göz altındaki kemiklerin geri çekilir ve incelir, diğer dolgu işlemlerinde  ise dolgu maddesi deri içine enjekte edilir. Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla birlikte kemik üzerine dolgu işlemi yapılır, bu sayade  göz altı boşluğunda bulunan kemik yapısı güçlendirilir. Göz altına ışık dolgusu uygulaması sırasında hastanın ağrı hissetmesinin önüne geçmek  için enjekte edilecek dolgu maddesine anestezik maddeler eklenir , daha sonra dokuya enjekte edilir. İşlem sonrasında morarma, kızarıklık ve şişlik oluşmalarını engellemek içinse işlem küt bir iğne ile yapılmaktadır.

Kollajen ve elastik lifler cildimizin yapısında bulunan maddelerdir . Zamanınla ve çevresel faktörlerle birlikte cilt yıpranmaları meydana gelir  ve sahip olunan canlı yapı kaybedebilir. Göz altı yüz bölgesindeki en hassas noktadır. Göz altı morlukları, göz altı çökmesi ya da göz altı torbalanması pek çok kişi tarafından şikayet edilmektedir. Genetik yapı, uyku düzeni bozukluğu, fazla tuz tüketimi, stresli bir yaşam sürmek, aşırı miktarda hava kirliliğine maruz kalmak ve alkol-sigara tüketiminin fazla olması göz altı problemlerinin sıklıkla ortaya çıkmasına sebep olur.

Göz Altı Şişliklerinin Işık Dolgusu ile Tedavisi

Çoğunlukla kişinin genetik yapısına bağlı olan göz altı şişlikleri,  zamanla meydana gelen yıpranmalar, sağlıksız yaşam koşulları, uyku pozisyonlarının etkisi ve bazı alerjik etkenler ile de ileri seviyelere ulaşabilmektedir.Kısa süre içinde uygulanabilen göz altı ışık dolgusu yöntemi sayesinde ağrı ve acı duyulmadan, göz altı şişlikleri tedavi edilebilir ve göz altları sağlıklı bir görünüme kavuşabilir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması, gelişme çağını tamamlamış her birey için uygulanabilir ancak çoğunlukla 30 yaş üstü kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir çünkü göz altındaki şişlik, torba ve morluklar bu yaş aralığında belirgin hale gelmektedir. İşlem sonucunun kalıcılığı işlem yapılan kişinin cilt yapısına göre farklılıklar göstermektedir. Hiyaluronik asit su oranı yüksek bir jel olan madde dolgu maddesinin içeriğinde bulunur ve vücutta eritilerek yok edilir. Genelde uygulamanın kalıcılığı 1,5-2 yıl arasında değişse de göz altı şikayetleri eski kötü durumuna tamamen geri dönmemekte ve istenildiği takdirde uygulama tekrarlanabilmektedir buna ek olarak, dolgu yapıldığı her seferde bir önceki süreden daha fazla kalıcılığa sahip olmaktadır.

Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası

İğnenin yapıldığı bölgede herhangi bir morarma, kızarıklık ve şişlik oluşturmayan uygulama sonrasında sonuçlar hemen belirgenleşip, kişiler günlük yaşamına uygulama sonrasında geri dönebilmektedirler.

Ankara’da ışık dolgusu işleminin  maliyeti, kullanılan malzeme ve uygulamayı gerçekleştiren doktor gibi özelliklere göre değişiklik gösterecektir.

WhatsApp chat