Göz Kapağı Estetiği

Ankara Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresi estetiği, yüz estetiği operasyonları arasında en sık tercih edilen operasyonlardan biridir çünkü göz etrafındaki kas hareketlerinin deri ve çevre dokular üzerindeki yıpratıcı etkileri sebebiyle yüz yaşlanmasının ilk belirtileri bu bölgede oluşur. Yaşlanma tedavisinin ötesinde Ankara göz çevresi estetiği operasyonları çeşitli kaza ve hastalıkların tedavisinde de uygulanmaktadır. 40’lı yaşların başlamasıyla beraber, üst göz kapağındaki sarkma ve çukurlar ya da alt göz kapağındaki torbalanma ve kırışıklıklar kişinin daha yorgun ve yıpranmış görünmesine neden olur. Alt ve üst göz kapaklarında oluşan bu deformasyon, asimetri, sarkma ve torbalanmalarının tedavisi göz kapağı estetiği ile mümkündür.

Ankara Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüzün çeşitli bölgelerinde meydana gelen sarkma ve gevşemelerin hepsi göz kapağını da etkilemektedir. Yaşın ilerlemesiyle beraber, hem çok hareketli hem de ince bir deriye sahip olan göz kapaklarında kırışıklıkların meydana gelmemesi neredeyse imkansızdır. Lokal anestezi altında yapılan alt ve üst göz kapağı operasyonları iyileşme süresi göz önünde bulundurulduğunda kolay ve rahat operasyonlardır.

Üst göz kapağındaki gevşekliğin kapağın büyük bölümünü kapladığı hatta hatta görme alanını eklediği durumlarda yapılması gereken bu fazla derinin cerrahi işlem ile alınmasıdır.

İşlemden sonra kitap okunmasında, televizyon seyredilmesinde ya da bilgisayar kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak birkaç hafta güneş ışığı ve rüzgâra hassasiyet yaşanabileceği için dışarı çıkarken güneş gözlüğü takılmasında fayda vardır.

Torbalanma, sarkma, renk değişimi ve cilt gevşekliği Ankara göz altı estetiğinde değerlendirilir. Çoğunlukla fazla derinin çıkarılması, üst-dışa doğru gerilmesi işlemleri ve yağ paketlerinin göz çukuruna yayılması işlemleri uygulanır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon sonrasında göz kapakları görmede bir sorun oluşturmayan bantlar ile herhangi bir komplikasyon oluşmaması için örtülür. Bunun yanında operasyondan sonra ödem oluşumunu önlemek amacıyla göz çevresine soğuk uygulaması yapılır. Göz çevresinde, ilk 2 gün artıp 3. günden itibaren azalan şişlik ve morluklar oluşabilir. Operasyonun hemen ardından, gözlerde kanlanma ve sızıntılar görülmesi normaldir.  Bu kanlanma ve sızıntılarda öksürük ve hapşırıkla artışlar olabilir. Bu etkileri minimuma indirebilmek için fazla efor sarf etmekten kaçınılmalıdır. Operasyonun 2. Gününde göz çevresindeki bantlar, 6.günde ise dikişler alınır. Ağır spor, sauna, güneş banyosu ve solaryum gibi uygulamalardan 3 hafta kadar uzak durmak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi açısından önemlidir. Göz kapağı üzerinde meydana gelen çizgiler ortalama 2 ile 4 ay arasında yok olur ve ardında hiçbir iz kalmaz.

WhatsApp chat