Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial çizgi, yüz bölgesinde burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan oluktur. Bazen bebeklerde bile belirgin olan bu oluk, ilerleyen yaşlarda çok daha belirgin bir seviyeye ulaşır. Bu sebeple dolgu işleminin en sık rastlandığı bölge burasıdır. Nazolabial oluğun belirgin hale gelmesi kişiye yorgun, mutsuz ve yaşlı bir görünüm verir. Bu görünümü yok etmek için tedavide nazolabial dolgudan faydalanılarak bu doldurulur. Mimik kaslarında bir değişim oluşmayan hasta sosyal hayatına kolaylıkla devam edebilir.

Uygulamadan önce burun ve dudak çevresi mutlaka krem ya da iğne yardımıyla uyuşturulur çünkü bu bölgeler göz çevresi ile beraber yüzün en hassas bölgeleridir. Genellikle 1-2mL dolgu uygulama için yeterli olurken bu miktar kişideki nazolabial çizgilerin derinliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Nazolabial dolgu işlemi 15-20 dakikada uygulanmaktadır. Uygulamayı takip eden günlerde kızarıklık ve şişlik gözlemlenebilirken uygulamanın etkisi kendini hemen gösterir. Bazı durumlarda 10. günden sonra gerekli kontroller yapılır ve takviye gerekliliği ortaya çıkabilir. Bu durumlarda dolgu takviye edilir. Hilyaluronik asit içeren dolgular kalıcılıklarını ortalama 1 yıl sürdürür. Bu dolguların tamamı erimeden önce yenilenmesi tavsiye edilir. Dolgu uygulamaları var olan kırışıklıkları giderdiği gibi yeni kırışıklıkların oluşumunu ve derinleşmesini de önleyebilmektedir.

Güvenli ve kolay uygulanabilir oldukları için dolgular, tüm dünyada, özellikle yüz bölgesinde, hacim sağlamak için çok sık tercih edilmektedir. Dolgular özellikle nazolabial bölgedeki kırışıklıkların tedavisinde tercih edilirler ve bu alanda alternatifleri yoktur. Özellikle hiyaluronik asit içeren dolgular alerjen değildir ve herhangi bir zararlı reaksiyona neden olmaz.

WhatsApp chat