Hollywood Yanağı

Hollywood Yanağı

Güzel ve çekici olmanın en önemli unsurlarından biri bilindiği gibi yüz şeklidir. Bu nedenle çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda bulunduğu altın oran yüz şekli giderek daha da popular olmaktadır. Altın orandaki en kritik faktör yanaklarla çenenin üçgen oluşturmasıdır. Böylelikle yüz daha çekici, genç ve estetik bir hal kazanmış olur.

Amerika’da Bichektomy , bizim tekniğimizde ise “Hollywood Yanağı“ olarak adlandırılan yanak estetiği, yanaktaki yağ yastıklarının fazla olduğu ve yüz konturunun köşeli olduğu yüzlerde yapılan üçgenleştirme işlemidir. Özellikle Hollywood yıldızları tarafından sıklıkla tercih edilen bu işlem sayesinde çok tatmin edici sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Hollywood yanağı estetiği, lokal anestezi altında yapılan ve yüzün dışında hiçbir iz bırakmaksızın ağız içinden minik bir kesik ile yanaktaki fazla yağ yastıklarının alınması işlemidir. Bu işlem ortalama 30 dakika süren son derece rahat bir operasyondur. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de estetik cerrahın tecrübesi bu işlemde çok kritik rol oynar. Alınacak yağ miktarının kişinin yüz şekline göre belirlenmesi, operasyon sonrası dikişlerin hastayı rahatsız etmeyecek şekilde yapılması ve çene yanak üçgeninin kişiye özel tasarlanması gibi konular uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir.

Enteresandır ki bu işlem genç kadınlarda daha harika sonuçlar vermektedir. 20-30lu yaşlardaki genetik olarak yanakları sarkık duran veya aşırı dikdörtgen olan kadınlar olduklarından büyük görünür ve yorgun bir ifadeye sahip olurlar. Stres, yorgunluk veya üzüntü anında bu yağ yastıkları kişiyi olduğundan daha yorgun ve bitkin gösterir. Hollywood Yanağı işlemi sayesinde bu hastalar oldukları yaşlarda görünmeye başlamanın yanında çok çekici ve estetik yüz hatlarına sahip olurlar. Öte yandan, bu işlemin uygulandığı orta yaş grubu hastalarda, yüz germe operasyonunun en az bir sene ertelemenin mümkün olduğu görülmektedir.

Her ne kadar daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bir işlem olsa da Hollywood Yanağı estetiği sayesinde erkekler de bu işlem sayesinde daha güzel ve çekici hatlara sahip olabilmektedirler. İşlem öncesinde kadın ve erkek hastalar için farklı planlamalar yapılmaktadır.

Operasyon Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İşlem sonrasında ağız içinde küçük dikişler bulunacağı için ilk günler katı gıdalar yenmemelidir. Birkaç gün içinde normal beslenme düzenine geçilebilir. Ağız içinde bulunan dikişler birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur ve hastaya herhangi bir rahatsızlık yaşatmaz. Dikişlerle ilgili en önemli konu ilk 3 mutlaka gargara ile steril tutulması gerekliliğidir. Dikişler eridikten sonra takip eden birkaç günlük süreçte yanak bölgesinde hassasiyet meydana gelebilir ancak bu durum da kısa sürede yok olur. Yanağın gerçek şekli 3 hafta içinde oturmaya başlar. Operasyon sonrası hastalar aynı gün işlerine bile devam edebilirler.

Bichectomy bir diğer adıyla Hollywood Yanağı Uygulaması pek çok ünlü tarafından tercih edilmektedir. Bu ünlülerden bazıları Angelina Jolie, Megan Fox ve Jennifer Aniston gibi dünyaca ünlü isimlerdir.

WhatsApp chat