Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı

Parlayan göz altlarının ve iri ve çekik göz yapısının güzellik sembolüne dönüşmesiyle beraber etkileyici bakışlara sahip olmak bütün kadın ve erkeklerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Bu durum özellikle Hollywood ünlüleri tarafından sıklıkla tercih edilen Badem Göz Uygulamasını ortaya çıkarmıştır. Bu uygulamanın orta yaşlı kişilere kıyasla 25 yaş sınırındaki insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor oluşu bu uygulamayı diğer plastik cerrahi operasyonlarından ayıran en büyük farkıdır.

Badem Göz Estetiği Nedir?

En yalın anlatımıyla, gözün daha çekik hale getirilmesi badem göz estetiği olarak nitelendirilir.

Kalıcılığı Nasıl?

Son derece kalıcı bir operasyondur.

Göz Kapağı Estetiği Beraberinde Yapılması Mümkün mü?

Badem göz uygulamasının göz kapağı estetiği ile beraber yapılmasında bir sakınca yoktur.

Hangi Anestezi Türünü Gerektirmektedir?

Badem göz uygulamasında genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Bu işlem sedasyon ya da lokal anestezi ile beraber yapılabilir.

İşlem Süresi Nedir?

Badem göz uygulaması ortalama 20 dakikada tamamlanmaktadır. Ancak bu işlem üst göz kapağı estetiğiyle birleştirilirse bu süre 50 dakikaya çıkabilir.

Herkes Badem Göz Estetiği Yaptırabilir mi?

Doktor kontrolü sonucunda bulguları uygun olan herkese badem göz estetiği yapılabilir.

Yaş Sınırı Var mı?

16-17 yaşından itibaren yüz iskelet gelişimini tamamlanmış olan herkes bu estetiği yaptırabilir.

Operasyon Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon öncesinde badem göz uygulamasına engel oluşturacak bir sağlık durum olup olmadığını anlamak için gerekli değerlendirmeler mutlaka yapılmalıdır. Bu operasyon, her hangi bir sağlık sorunu teşkil etmeyen herkes için uygundur.

Gözlerin Ne Kadar Çekik Olacağına Nasıl Karar Verilir?

Hastanın isteklerine ve muayene bulgularına bağlı olarak gözlerin ne boyutta çekik olacağına karar verilir.

Badem Göz Estetiği Hangi Teknik ile ve Nasıl Yapılır?

Badem göz estetetiği muayene sonuçlarına bağlı olarak yalnız başına ya da üst göz kapağı estetiği ile beraber uygulanabilir. Üst ve alt göz kapaklarının birleşim noktasının, erimeyen kalıcı dikişler yardımıyla aşağı, yukarı ya da dışa uygun miktarda çekilmesiyle badem göz operasyonu gerçekleştirilir. Bu işlem sonucunda alınan sonuç kalıcı olur.

Operasyon Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operasyon sonucunda oluşabilecek kızarıklık ya da şişlikleri geçirmek için Arnica jel kullanımı gerekli olabilir. Bunun yanında operasyonu takip eden kısa süreçte şampuan olarak bebe şampuanı kullanılması gereklidir.

 İşlem Sonrası Ağrı, Sızı, Şişme Veya Kızarıklık Oluşur mu?

Ağrı sızı gibi problemler badem göz estetiği sonucunda gözlenmez. Ancak, şişlik ve kızarıklık gibi sorunlar oluşabilir. Fakat bu problemler de 4-5 gün içerisinde ortadan kalkar.

Sosyal Hayata Ve İş Hayatına Dönmek Ne Kadar Zaman Alır?

Badem göz estetiği operasyonunu takip eden 5-7 gün içerisinde rutin hayata dönmek mümkündür.

Üst Göz Kapağındaki Problemler Badem Göz Ameliyatını Etkiler mi?

Üst göz kapağındaki problemler badem göz operasyonunu olumsuz etkilemediği gibi üst göz kapağındaki deri bolluğu bu operasyon sayesinde kolaylıkla çözülebilir.

Badem Göz Estetiğinin Herhangi Bir Zararı Var mıdır?

Badem göz estetiğinin zararlı bir yanı yoktur.

Badem Göz Estetiği Yüz İfadesini Değiştirir mi?

Amaçlandığı gibi badem göz estetiği kişinin yüz ifadesini değiştirir. Bu işlem yorgun, baygın gibi görünen ifadeyi silerek daha dinç ve dinlenmiş bir görünüm sağlar.

Badem Göz Ameliyatının Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Badem göz estetiği hastanın özgüvenini yükselterek psikolojik olarak daha rahat ve kendinden emin olmasını sağlar.

Gözlerin Çekik Olması Doğal Görünümü Bozar mı?

Gözler, operasyon esnasında olması gerekenden bir miktar fazla çekik hale getirilir ancak ortalama 1 ay sonra şişkinlik ve ödemin gitmesiyle işlem oturur ve doğal görünüm elde edilir. Badem göz estetiği sonucu oluşturulan çekik doğal görünür.

Badem Göz Estetiği Gözleri Küçültür mü?

Badem göz işlemi sonucu gözlerde yanlara doğru uzama olur. Bu nedenle bir küçülme oluşmaz. Ameliyat sonrası daha canlı bir bakış sağlanır.

Erkekler de Göz Kapağı Estetiği Yaptırabilir mi?

Göz kapağı estetiğinde önemli olan cinsiyet değil hastanın muayene sonuçlarıdır. Bu nedenle erkekler de göz kapağı operasyonunu yaptırabilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Ankara

Bütün cerrahi operasyonlarda olduğu gibi badem göz estetiğinde de; göz yapısı, ameliyatın yapılacağı hastane, göz kapağı estetiği işleminin de yapılıp yapılmayacağı gibi fiyatı etkileyen pek çok faktör vardır. Bu nedenle fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Fiyatla ilgili bilgi edinmek için bize mail ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat