Lip Lift Ameliyatı

Lip Lift Ameliyatı

Dudakların küçük olması, üst dudağın normalden daha aşağıda olması ya da burun ucunun fazla kalkık olmasından kaynaklı olarak burun ucu ile üst dudak arasındaki mesafe normalden uzun ya da kısa olabilir. Bu mesafe Lip lift (dudak kaldırma) işlemi sayesinde idealize edilebilir. Ek olarak dudak üzerindeki çukur da eskisine göre  daha belirgin hale gelir.

Lip lift nedir?

Lip lift İngilizce bir terimdir, direkt olarak Türkçeye çevirildiğinde “Lip” dudak; “lift” de kaldırmak anlamına gelir. Temelde dudak hizasının dikey olarak fazlası uzun olmasından kaynaklanan, burun ile dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak için gerçekleştirilen bu uygulamada genel olarak sadece üst dudağa müdahale edilir. Lip lifting işlemi ile gülümsediğinde dahi dişleri görünmeyen hastaların dişleri görünür hale gelir.

Lip Lift (Dudak Kaldırma) Nasıl Yapılır?

Burun ile üst dudak bölgesinin kesiştiği noktaya, fazla olduğu düşünülen bölgeyi çıkarmak için bir cerrahi kesi açılmasıyla gerçekleşen lip lift uygulaması son derece basit bir uygulamadır.

Uygulamanın en önemli kısmı atılan dikişlerdir; çünkü dikişler dışardan görünmemesi için cilt altına getirilerek, katlar halinde atılmalı ve dudağının şeklinin bozulmaması için çok dikkatli olunmalıdır.

Lip Lift Ameliyatı Sonrası İyileşme

Bütün estetik operasyonlara benzer şekilde lip lift işleminden sonra da ilk bir kaç gün ödem oluşumu gözlenebilir. Bu ödem oluşumu vücudun ameliyata, dikişlere verdiği bir tepkidir. Ameliyatın türüne göre de bir kaç gün içerisinde geçer.

İyileşme sürecinde dikişlerin alınması gerekmeyecektir, ancak bazen kanama ile karşılaşılabilir. böyle durumlarda en yakın zamanda doktorunuza görününüz.

Lip lift her ne kadar basit bir işlem olsa da sonrasında hastanın konuşmasının herhangi bir şekilde operasyondan etkilenmemesi için uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır.. Eğer bu tarz bir estetik operasyon yaptırma istediğiniz var ise mutlaka uzman bir doktor ile görüşmelisiniz.

Lip Lift Yaptıranlar Kimlerdir?

Lip lift operasyonuna doğuştan tavşan dudak dediğimiz dudak yapısına sahip bireylerle, dudakları fazla ince olan, ağız yapısı uygun olmayan ya da aynı bölgeye daha önce bir müdahale yaptırmış olanlar bu uygulama için uygun olmayabilir. Ve tabi ki bu yönteme başvurma sebebiniz de önemlidir çünkü sorununuzun ne olduğuna bağlı olarak tedavi yönteminin değiştirilmesi gerekebilir.

Belli vakalarda dudak dolgusu ya da yüz germe yöntemleri de hasta için çözüm sunuyor olabilir. En iyi tedavi şekli doktorun tarafından belirlenecektir. Eğer herhangi bir sorununuz varsa ya da dudak yapınızdan memnun değilseniz , en uygun işleme doktorunuz ile görüşerek karar vermelisiniz.

Lip lift yaptıran ünlüler olmasına rağmen bu uygulama ülkemizde çok ilgi görmemektedir.

Dudak Dolgunlaştırma İle Lip Lift İşlemi Aynı Mıdır?

Dudak dolgunlaştırma ya da kalınlaştırma, birbirlerinden çok farklı olmalarına rağmen lip lift işlemi ile karıştırılabilmektedir. Dudak dolgunlaştırma işlemlerinde çeşitli dolgu maddeleri kullanarak dudak kalınlaştırılır. Ancak Lip lifting işleminde i üst dudak ile burun ucu arasında bölge küçültülür ve bu bölgedeki çukurluk belirginleştirilir. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere bu yöntemle dudağı kalınlaştırmak mümkün değildir ve bunun için ayrıca dolgu yapılması gerekir.

Lip Lifting Yüz Germe Uygulamaları İle Birleştirilebilir Mi?

Yüzünüzde sarkma ya da kırışıklık şikayetiniz varsa dudak kaldırma işlemi de ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden ya da ameliyatlı yüz germe yöntemlerinden herhangi birini ile kombine olarak estetik operasyon uygulanabilir. Eğer tercih edebilirsiniz.

WhatsApp chat